Kurs master (9-14 lat)

Poniżej znajdą Państwo informacje na temat zajęć dedykowanych dla dzieci starszych (9-14 lat).

Na kursie Master dzieci w wieku od 9 lat w górę konstruują i programują roboty z najbardziej zaawansowanych zestawów Lego: Mindstorms EV3 lub NXT 2.0. To właśnie z tych klocków został zbudowany robot Cubestormer 3, który ustanowił rekord świata w układaniu kostki Rubika: https://www.youtube.com/watch?v=X0pFZG7j5cE Oczywiście roboty budowane na zajęciach są prostrze, dostosowane do możliwości naszych kursantów, aczkolowek mamy już na koncie robota, który ułożył kostkę Rubika. Pracujemy na programie nauczania przygotowanym przez firmę Robocamp z Gdańska. Program ten zdobył wiele nagród i wyróżnień, m.in. MEN. Tematy naszych zajęć zawierają się kategoriach odkrycia oraz maszyny miejskie. Programowanie odbywa się na zasadzie ustawiania w odpowiedniej kolejności poleceń mających formę bloczków, którym następnie należy nadać odpowiednie parametry. Na zajeciach wprowadzane sa elementy technicznego języka angielskiego. ZAPRASZAMY!

Zajęcia MASTER, edycja WIOSNA 2019, będą odbywać się w wybrane czwartki w g. 17.00-19.00 

STARTUJEMY: 14 lutego, kolejne zajęcia*:

2) 28 lutego,

3) 14 marca,

4) 21 marca,

5) 4 kwietnia,

6) 18 kwietnia,

7) 16 maja,

8) 30 maja

9)terminy zajęć w czerwcu zostaną podane w terminie późniejszym.

* organizator zastrzega sobie prawo do zmiany harmonogramu

 

 

  

Zajęcia odbywają w Pracowni Robotycznej w budynku Kieleckiego Inkubatora Technologicznego przez cały rok szkolny. 

Spotkania trwają dwie godziny zegarowe. W danym dniu, dzieci, pracując samodzielnie, konstruują robota (pojazdy, maszyny lub inne), wykorzystując do tego zestawy klocków Lego Mindstorms EV3 lub NXT 2.0.
Zbudowany robot jest następnie podłączany do komputera za pomocą złącza USB.
Kolejnym etapem jest zaprogramowanie robota dzięki specjalnej aplikacji zainstalowanej w komputerze. Celem jest takie ustawienie zbudowanego robota aby wykonywał on zadane mu polecenia wykorzystując do tego czujniki, w które jest wyposażony (czujnik ruchu, kolorów, odległości, itp.). W przerwie pomiędzy konstruowaniem robotów dzieci relaksują się, przygotowując umysł do drugiej części zajęć.

Oprócz wiedzy ściśle technicznej, którą dzieci nabywają budując i programując roboty, otrzymują one od nas informacje na temat zbudowanego przez siebie przedmiotu: jego historii, wykorzystania w życiu, środowiska życia itp.

Zapewniamy:

  • spotkania w kolejne czwartki,
  • pracę na profesjonalnych zestawach klocków Lego współpracujących z komputerami klasy PC,
  • 2 godziny samodzielnej pracy z komputerem i robotem pod opieką doświadczonego instruktora posiadającego wymagane kwalifikacje,
  • dyplom ukończenia kursu.

Cennik

 

Płatność

ratalna

Płatność z góry

Promocje

sezonowe 

Promocja dla rodzeństwa
 MASTER czwartek g. 17.00
(9-14 lat) 120 minut
 45 zł za zajęcia*  320 zł za 8 zajęć   - 5 zł za zajęcia  

 

       

 

       

 

* ceny promocyjne 

 

ZAPRASZAMY!